Mytag, dünya çapında kayıp evcil hayvanların ya da eşyaların yasal sahiplerine geri verilmesine yardımcı olmak amacıyla işleyen, küresel bir kayıp bulma hizmetidir. Güvenli bir çevrimiçi veri tabanının desteklediği, kolaylıkla takılabilen, eşsiz tanımlama etiketleri ve künyeleri kullanır.

Kullanıcılar, değerli eşyalarının ya da evcil hayvanların kayıtlı olduğu belirtmek için üstlerine Mytag tanımlama etiketleri ve künyeleri takarlar ve sonra kısa bir ürün açıklamasıyla birlikte seri numarası ve etiket numarasını küresel Mytag güvenli veritabanına girerler. Bir eşya ya da evcil hayvan kaybolur ya da çalınırsa, bulan kişi (polis, havayolu şirketi, otel ya da hayırsever bir insan) etiket/künye talimatlarını izleyerek söz konusu eşyayı ya da künyeyi bulduğunu online 0850 304 81 19 numaralı telefon hattından bildirebilir. Mytag, veritabanındaki kaydı kullanarak eşyanın ya da evcil hayvanın sahibini tespit ettikten sonra ona haber verir.

Mytag değerli eşyaların ya da evcil hayvanları güvenli şekilde etiketlenerek tanımlanması, böylece kaybolduklarında ya da çalındıklarında iade edilmelerini kolaylaştırmanın kolay, ucuz bir yoludur. Cep bilgisayarlarını, dizüstü bilgisayarlar, cep telefonları ve diğer dijital cihazlar vazgeçilmez bilgiler taşır ya da evcil hayvanlarımız en yakın dostlarımızdır. 
Mytag, kayıp bir eşya ya da evcil hayvan bulunduğunda yasal sahibiyle yeniden buluşturulmasını kolaylaştırır.

Kullanıcılar, değerli eşyalarının ya da evcil hayvanlarının kayıtlı olduğunu belirtmek için üstlerine Mytag tanımlama etiketleri ve künyeleri takarlar ve sonra kısa bir açıklamayla seri numarası ve etiket numarasını küresel Mytag güvenli veri tabanına girerler.  Mytag güvenli veri tabanı sayesinde kullanıcıların iletişim bilgileri ve satın alınan etiket ya da künyeler ile otomatik olarak eşleştirilir. Bir eşya ya da evcil hayvan kaybolur ya da çalınırsa, bulan kişi etiket talimatlarını izleyerek söz konusu eşyayı ya da evcil hayvanı bulduğunu online ya 0850 304 81 19 numaralı telefon hattından bildirebilir. Mytag, veri tabanındaki kaydı kullanarak eşyanın ya da evcil hayvanın sahibini tespit ettikten sonra ona haber verir.

Mytag paketleri ya da künyeleri www.mytag.com.tr adresinden satın alıp internet sitemiz üzerinde üye olabilirsiniz. 

Kullanıcılar Mytag web sitesine girerek eşyaları ya da künyeleri teker teker kaydederler. Kayıt bilgileri, Mytag etiketinin eşsiz numarasıyla birlikte eşyanın fiziksel açıklamasını ve eşyayı ya da evcil hayvanı bulan kişiye verilmesi önerilen bir ödül mesajını içerir.

Kayıt bilgilerinizi elinde bulunduran Mytag, eşyanızın ya da evcil hayvanınızın bulunduğu bildirildiğinde hemen sizinle temas kuracaktır. Dilerseniz, bulan kişiye ödül vereceğinizi duyurabilirsiniz.

İster polis, havayolu şirketi, otel personeli ya da hayırsever bir insan olsun, eşya ya da evcil hayvan bulanlar www.mytag.com.tr web sitesine girerek 0850 304 81 19  numaralı telefon hattına SMS atarak bulunan eşya ya da evcil hayvanlarla ilgili bilgileri bildirirler. Mytag eşyayı ya da evcil hayvanı eşleştirir; sahibini SMS ve e-posta yoluyla bilgilendirir ve iade sürecini başlatır. Bulan kişi ve eşya ya da evcil hayvanın sahibi aralarındaki anlaşmaya göre,  eşya ya da evcil hayvan doğrudan bulan kişiden alabilir. Bulan kişi hiçbir ödeme yapmaz ve bizim tarafımızdan ücretsiz Mytag etiketleri ve hizmetiyle ödüllendirilir. Ayrıca kayıp eşya ya da evcil hayvan sahibi www.mytag.com.tr üzerinden söz konusu kayıp için kendi belirleyeceği bir ödül olduğunu duyurabilir.

Bir eşya ya da evcil hayvan bulanların çoğunluğu, kendi eşya ya da evcil hayvanlarının kaybolması durumunda nasıl etkileneceklerini bildiklerinde, eşya ya da evcil hayvannı yasal sahibine iade etmek ister ve bunun için çabalar. Mytag sadece süreci hızlandırır ve kolaylaştırır.; Mytag bu boşluğu doldurur.